Aktywne oblicza gmin
Herb Kotli

Blog Łukasza Horbatowskiego
Wójta Gminy Kotla

Nauka i edukacja Aktywny rozwój dzieci Zajęcia muzyczne Kulinaria i gotowanie Aktywny wypoczynek
Dobry duch naszej społeczności

Stanisława Jasinowska

Pani Stasia to osoba, od której możemy się wiele nauczyć. Pomimo dojrzałego wieku wciąż zaraża młodych energią, entuzjazmem i chęcią do pracy. Na co dzień, jak mówi, kieruje się uczciwością i zgodą, bo zgoda buduje. Swoje zasady przekazała młodszym członkom rodziny. Syn, wnuk i wnuczka należą do OSP Grochowice (wnuczka jest jedyną druhną w zespole). Wnuczka należy dodatkowo do zespołu folklorystycznego Grochowiczanki, w którym Pani Stanisława pełni rolę kierownika. Pani Stasia działa także w Stowarzyszeniu „Grochowice-Zdrój”.  Jest aktywna, współorganizuje lokalne imprezy, swoją wiedzą dzieli się chętnie z kolejnymi pokoleniami.

Dom Pani Stanisławy znajduje się na uboczu Grochowic. Przez dziesiątki lat miejsce to nie znajdowało uznania w oczach inwestycyjnych planistów. Mowa tu o drodze asfaltowej.  Udało nam się to zmienić w roku 2017 (o środki na ten cel wnioskowaliśmy od 2012 r.). Była to dla mnie osobiście priorytetowa sprawa, bo w ten sposób mogłem podziękować Pani Stanisławie – a także symbolicznie wszystkim osadnikom, którzy przybyli na te ziemie po wojnie  - za lata mozolnego budowania naszej lokalnej tożsamości. Jeśli można dziękować poprzez działanie, to trzeba to robić.

Widząc aktywność Stanisławy Jasinowskiej nikogo nie powinno dziwić, że wśród jej ulubionych programów znajdują się zawody sportowe (skoki narciarskie i jazda figurowa na lodzie) oraz „Taniec z gwiazdami”.

Życzę zdrowia Pani Stasiu!Kim jestem?
Po co ten blog?

Porozmawiajmy
o Twojej gminie

Kontakt

Możesz pozyskać dotację

Możesz otrzymać SMS

Jak oceniasz dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w Gminie Kotla?

Na terenie Gminy Kotla jest ... miejscowości

Zaznacz odpowiedź

GLKS Zryw Kolta działa od roku...

Zaznacz odpowiedź

W roku 2017 Gminę Kotla zamieszkiwało

Zaznacz odpowiedź