Aktywne oblicza gmin
Herb Kotli

Blog Łukasza Horbatowskiego
Wójta Gminy Kotla

Nauka i edukacja Aktywny rozwój dzieci Zajęcia muzyczne Kulinaria i gotowanie Aktywny wypoczynek
Turniej Wsi

Po raz piąty

5 lat temu reaktywowaliśmy Turniej Wsi. Zastanawialiśmy się wówczas, czy będą chętni do udziału w imprezie, w której trzeba wykazać się nie tylko sportowym zacięciem i tężyzną fizyczną, ale i poczuciem humoru oraz dystansem do siebie. Dziś, po raz piąty możemy powiedzieć – impreza „wypaliła”.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że w jej organizację włączają się sami mieszkańcy. W tym roku gospodarzem była Chociemyśl. Panie z KGW Chociemyśl (na zdjęciu) doskonale poradziły sobie z rolą gospodyń. Oto one: Lidia Skrętkowska, Renata Wawrzyniak, Doroty Grabia (mamy dwie!:), Marzena Ocytko, Helena Płócienniczak, Halina Przybylska, Jadwiga Śmiesz, Henryka Tomczyk, Bożena Moskal, Emilia Szałęga oraz Jan Grabia, który pomagał organizacyjnie paniom. Trzeba wspomnieć, że ciasta piekli również inni mieszkańcy Chociemyśli, a wyjątkowy bigos przygotowywał pan Mirek Błażej  i Mirek Czerniawski. Transparent był dziełem Janusza Owsianego. Oczywiście trzeba odnotować skład reprezentacji, która wzięła udział w Turnieju Wsi: Bożena Moskal, Jacek Przybylski, Miłosz Przybylski, Grzegorz Przybylski, Kacper Śmiesz, Krzysztof Górski.

Piszę o nich wszystkich, ponieważ uważam, że wszystkim razem i każdemu z osobna należą się podziękowania. Zaangażowanie nie jest oczywistością. To przywilej ludzi aktywnych, świadomych swojego miejsca zamieszkania i - choć zabrzmi to być może górnolotnie – potrzeby budowania wspólnoty poprzez zabawę. Osoby takie dają swój czas, umiejętności, pracę, a także produkty i środki materialne. Dlatego dziękuję bardzo za zaangażowanie!  

W kolejnych wpisach kilka dodatkowych zdań o pozostałych drużynach i konkurencjach.Kim jestem?
Po co ten blog?

Porozmawiajmy
o Twojej gminie

Kontakt

Możesz pozyskać dotację

Możesz otrzymać SMS

Jak oceniasz dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w Gminie Kotla?

Na terenie Gminy Kotla jest ... miejscowości

Zaznacz odpowiedź

GLKS Zryw Kolta działa od roku...

Zaznacz odpowiedź

W roku 2017 Gminę Kotla zamieszkiwało

Zaznacz odpowiedź