Aktywne oblicza gmin
Herb Kotli

Blog Łukasza Horbatowskiego
Wójta Gminy Kotla

Nauka i edukacja Aktywny rozwój dzieci Zajęcia muzyczne Kulinaria i gotowanie Aktywny wypoczynek
Konie, westerny i praca

Ireneusz Ostapczuk

- Dwadzieścia osiem koni ustawia życie – mówi Ireneusz Ostapczuk. – Nie da się wyjechać i zostawić zwierząt, to determinuje i ustawia każdy dzień. Pomimo to Pan Ireneusz znajduje czas na pracę społeczną i działanie na rzecz ludzi – jest sołtysem Głogówka.
Doskonale realizuje się z jednej strony jako sołtys, a z drugiej jako hodowca koni. Urodził się w Głogówku, więc zna tu każdy kamień. Praca jest dla niego wielką wartością. Mieszkańcy dostrzegają i doceniają to – sołtysem po raz pierwszy został, gdy miał 34 lata. Obecnie pełni tą funkcję już V kadencję.
Obowiązków w gospodarstwie nie brakuje. Latem jego dzień kończy się o pierwszej lub  drugiej w nocy. Telewizji więc nie ogląda, bo nie ma na to czasu. Chyba, że emitują akurat western, bo ten rodzaj kina lubi najbardziej. Czemu tak kocha konie? - To wspaniałe, ufne i przyjacielskie zwierzęta. Konia nie wolno się bać, bo wyczuje słabość. Gdy jednak jesteś dla nich przyjacielem, to odwdzięczą ci się tym samym.  Od święta zaprzęga je do stylowej bryczki i urządza przejażdżki. Sam, jako jeździec, bierze także udział w gminnym Hubertusie.
Lubi swojskie jedzenie, choć, sam nie kucharzy i jak mówi, gdyby przyszło mu gotować, to pewnie umarłby z głodu.  Wraz z żoną specjalizuje się natomiast w przygotowywaniu wyjątkowych nalewek – z mięty, z sosny, z pigwy, z grejpfruta.  
Panie Ireneuszu, życzę dalszych sukcesów!Kim jestem?
Po co ten blog?

Porozmawiajmy
o Twojej gminie

Kontakt

Możesz pozyskać dotację

Możesz otrzymać SMS

Jak oceniasz dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w Gminie Kotla?

Na terenie Gminy Kotla jest ... miejscowości

Zaznacz odpowiedź

GLKS Zryw Kolta działa od roku...

Zaznacz odpowiedź

W roku 2017 Gminę Kotla zamieszkiwało

Zaznacz odpowiedź