Aktywne oblicza gmin
Herb Kotli

Blog Łukasza Horbatowskiego
Wójta Gminy Kotla

Nauka i edukacja Aktywny rozwój dzieci Zajęcia muzyczne Kulinaria i gotowanie Aktywny wypoczynek
Ziemniak, haft gobelinowy i ...

Anna Gniewosz

Były takie czasy, gdy całą klasą jeździło się na wykopki. Nie pamiętam dokładnie, jak szło mi wykopywanie ziemniaków, ale doskonale przypominam sobie zapach ogniska i pieczonych ziemniaków. Piszę o tym, bo 21 września odbędzie się w naszej gminie, a konkretnie w Cebrze, Święto Pieczonego Ziemniaka. Jest to dobra okazja, aby napisać o Annie Gniewosz – głównej organizatorce tego przedsięwzięcia.

Anna Gniewosz jest z woli mieszkańców sołtysem sołectwa Ceber. Na co dzień pracuje w urzędzie Gminy Kotla.  Święto Pieczonego Ziemniaka to jedna z imprez, które organizuje wspólnie z radnym Mateuszem Królem oraz z innymi mieszkańcami. Anna znana jest także z tego, że każdego roku podczas świąt przebiera się wraz ze swoimi pomocnikami za Świętego Mikołaja lub Bałwanka i kursuje od domu do domu (kabrioletem lub wozem zaprzężonym w konie) rozdając dzieciom paczki.

Anna posiada tyle talentów i zainteresowań, że nie wiadomo, o których napisać. Jest czynna sportowo (siatkówka, spacery z kijkami, rower), interesuje się dekorowaniem wnętrz, pielęgnacją ogrodów, robótkami ręcznymi - haft gobelinowy (patrz zdjęcie), przerabianiem mebli, kinem, gotowaniem i wypiekami. Dodatkowo produkuje własne nalewki, robi dżemy, soki, miody z mniszka lekarskiego, syropy z pędów sosny i mięty, przetwory z owoców i warzyw. Nade wszystko jednak jest zawsze dla mieszkańców i zawsze postępuje zgodnie z własnym motto życiowym: „Żyj w zgodzie z własnym sumieniem i nie odmawiaj pomocy”. I tak właśnie jest!

Zapraszamy na Święto Pieczonego Ziemniaka!Kim jestem?
Po co ten blog?

Porozmawiajmy
o Twojej gminie

Kontakt

Możesz pozyskać dotację

Możesz otrzymać SMS

Jak oceniasz dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w Gminie Kotla?

Na terenie Gminy Kotla jest ... miejscowości

Zaznacz odpowiedź

GLKS Zryw Kolta działa od roku...

Zaznacz odpowiedź

W roku 2017 Gminę Kotla zamieszkiwało

Zaznacz odpowiedź